Naukowy ostrzegają: Gronkowiec może atakować kości
Nowe odkrycie: Tabletki nasenne zmniejszają ryzyko Alzheimera
Naukowcy: 2023 to rok RSV
Odkrycie: Prawidłowa temperatura ciała człowieka to wcale nie 36,6°C
13 mld złotych mniej na leczenie. Prezydent podpisał ustawę
NFZ: Podaj PESEL i rozmawiaj z lekarzem w nocy, weekendy, święta
Naukowcy: Palenie podczas ciąży niszczy płodność męskiego potomstwa
Naukowy: kawa jest dobra na wątrobę

Witamy na stronie NZOZ Poradnia Lekarza Rodzinnego Wanda Chmielewska sp. z o.o. Dowiedz się o nas więcej!

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Poradni Lekarza Rodzinnego Wanda Chmielewska sp. z o.o.

Każdego dnia jesteśmy blisko Was. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług

W ramach działania naszej Poradni Lekarskiej powstał portal medyczny z najnowszymi artykułami ze świata zdrowia i medycyny. Zapraszamy!

Znajdź nas na Facebooku i bądź zawsze na bieżąco!

Jak do nas trafić?

Australia: Prezerwatywy dezaktywujące wirusy wkrótce trafią na rynek

Australijskie organy wydały zezwolenie na masową produkcję i sprzedaż prezerwatyw zdolnych do unieszkodliwiania wirusów odpowiadających za choroby przenoszone drogą płciową.

Prezerwatywy, które mają się pojawić w sprzedaży w ciągu najbliższych miesięcy, zawierają VivaGel – żel ze specjalnym mikroskładnikiem, który potrafi unieszkodliwić takie drobnoustroje, jak wirusy opryszczki, brodawczaka ludzkiego (HPV), a nawet HIV. Dotychczasowe kondomy jedynie chronią przed rozprzestrzenianiem się chorób, nie zabijając odpowiadających za nie wirusów.

Doktor Jackie Fairley, dyrektor wykonawczy firmy Starpharma, która opracowała VivaGel mówi, że najnowsze prezerwatywy mają „stuprocentową” skuteczność w zapobieganiu przenoszenia chorób drogą płciową oraz ciąży.

Testy laboratoryjne wykazały, że wspomniany żel dezaktywował 99,9 procenta wirusów HIV, HPV i opryszczki. Za produkcję prezerwatyw z środkiem wirusobójczym odpowiadać będzie australijski Ansell, z którym to zdecydowała się nawiązać współpracę Starpharma. Chociaż pierwszym państwem, które zaaprobowało kondomy z nowym składnikiem była Japonia, to najpewniej pierwszym rynkiem, na którym się one pojawią, będzie Australia.

Ansell posiada prawa do produkcji i dystrybucji swoich produktów w skali globalnej, więc prezerwatywy z unikatowym składnikiem mogą się pojawić wszędzie tam, gdzie państwowi mocodawcy wydadzą zezwolenie na sprzedaż produktu. Na tę chwilę krajem, w którym proces decyzyjny jest najbardziej zaawansowany (nie licząc tych, w których ten proces już się skończył, czyli  Australia i Japonia), są Stany Zjednoczone.

Źródło: The Telegraph