Naukowy ostrzegają: Gronkowiec może atakować kości
Nowe odkrycie: Tabletki nasenne zmniejszają ryzyko Alzheimera
Naukowcy: 2023 to rok RSV
Odkrycie: Prawidłowa temperatura ciała człowieka to wcale nie 36,6°C
13 mld złotych mniej na leczenie. Prezydent podpisał ustawę
NFZ: Podaj PESEL i rozmawiaj z lekarzem w nocy, weekendy, święta
Naukowcy: Palenie podczas ciąży niszczy płodność męskiego potomstwa
Naukowy: kawa jest dobra na wątrobę

Witamy na stronie NZOZ Poradnia Lekarza Rodzinnego Wanda Chmielewska sp. z o.o. Dowiedz się o nas więcej!

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Poradni Lekarza Rodzinnego Wanda Chmielewska sp. z o.o.

Każdego dnia jesteśmy blisko Was. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług

W ramach działania naszej Poradni Lekarskiej powstał portal medyczny z najnowszymi artykułami ze świata zdrowia i medycyny. Zapraszamy!

Znajdź nas na Facebooku i bądź zawsze na bieżąco!

Jak do nas trafić?

Dlaczego warto jeść wiśnie? Oto 6 korzyści zdrowotnych!

Wiśnie są niezwykle soczyste i pyszne, ale czy wiecie, że mogą one również złagodzić ból, pomóc uniknąć przedwczesnego starzenia i dodać kilka lat życia?

cherries-2462142_960_720

Wiśnie, a także wiele innych owoców, są bogatym źródłem przeciwutleniaczy. Mogą one zapobiec szkodom, które wolne rodniki wytwarzają komórkom organizmu. Wiśnie zawierają kwas elagowy, naturalnie występujący w roślinach fenolowych. Niektórzy badacze twierdzą, że kwas elagowy może być najbardziej skutecznym sposobem na zapobieganie nowotworom.

Przedstawiamy pozostałe właściwości wiśni!

1. Łagodzą ból stawów

Wiśnie zawierają dwa potężne związki – antocyjany i bioflawonoidy. Oba te związki spowalniają enzymy, które przyczyniają się do łagodzenia i zapobiegania zapaleniu stawów.

2. Eliminują stres oksydacyjny i zapobiegają przedwczesnemu starzeniu

Wiśnie są bogate w dwa ważne flawonoidy – isoqueritrin i queritrin, które działają jak przeciwutleniacze i eliminują efekty uboczne stresu oksydacyjnego oraz spowalniają proces starzenia.

3. Pomocne w leczeniu migreny

Wiśnie zmniejszają stan zapalny w organizmie, co może pomóc wyeliminować migreny. Mają w sobie związki mające podobne właściwości, jak Aspiryna i Ibuprofen.

4. Na problemy ze snem

Czy wiecie, że wiśnie pomagają na bezsenność i przyspieszają zasypianie? Garść świeżych wiśni w okresie letnim to rozkosz dla smakoszy, ale jeśli chcesz wykorzystać moc antyoksydantów zawartych w wiśniach przez resztę roku – to należy poważnie rozważyć zrobienie koncentratu soku wiśniowego. Wraz z koncentratem z borówki i koncentratem z granatu, koncentrat z soku wiśniowego jest super odżywczy, w pełni naturalny i absolutnie pyszny, więc warto codziennie dodawać go do swojej diety.

Podczas gdy większość ludzi po prostu miesza koncentrat z wodą i pije codziennie rano na wszystkie niedogodności zdrowotne, niektórzy mieszają go z surowym mlekiem. Jak to koncentrat – jest niezwykle wszechstronny w swojej zdrowej sile składników.

5. Zmniejszają uszkodzenia komórek

Wiśnie są bogate w przeciwutleniacze. Są to naturalne substancje chemiczne, które mogą pomóc organizmowi radzić sobie z codziennymi uszkodzeniami komórek. Spustoszenie może pochodzić z normalnego metabolizmu, stanów zapalnych, ćwiczeń, palenia, zanieczyszczenia lub promieniowania. Niektóre badania pokazują, że zarówno słodkie, jak i cierpkie wiśnie pomagają zmniejszyć te uszkodzenia.

6. Obniżają ciśnienie krwi i poziom cukru

W jednym małym badaniu z udziałem 19 kobiet z cukrzycą, te, które codziennie piły kwaśny sok wiśniowy przez 6 tygodni, straciły na wadze i obniżyły ciśnienie krwi i poziom cukru we krwi. To nie znaczy, że ten cierpki nektar uchroni cię przed zachorowaniem na cukrzycę. Ale może to trochę pomóc tym, którzy już mają ten stan.

Źródło: Articles.mercola, Webmd.com