Naukowy ostrzegają: Gronkowiec może atakować kości
Nowe odkrycie: Tabletki nasenne zmniejszają ryzyko Alzheimera
Naukowcy: 2023 to rok RSV
Odkrycie: Prawidłowa temperatura ciała człowieka to wcale nie 36,6°C
13 mld złotych mniej na leczenie. Prezydent podpisał ustawę
NFZ: Podaj PESEL i rozmawiaj z lekarzem w nocy, weekendy, święta
Naukowcy: Palenie podczas ciąży niszczy płodność męskiego potomstwa
Naukowy: kawa jest dobra na wątrobę

Witamy na stronie NZOZ Poradnia Lekarza Rodzinnego Wanda Chmielewska sp. z o.o. Dowiedz się o nas więcej!

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Poradni Lekarza Rodzinnego Wanda Chmielewska sp. z o.o.

Każdego dnia jesteśmy blisko Was. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług

W ramach działania naszej Poradni Lekarskiej powstał portal medyczny z najnowszymi artykułami ze świata zdrowia i medycyny. Zapraszamy!

Znajdź nas na Facebooku i bądź zawsze na bieżąco!

Jak do nas trafić?

Leczenie ADHD może zmniejszyć ryzyko zachowań przestępczych

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez szwedzkich naukowców, przestępcy u których wykryto ADHD, po odbyciu kary częściej wracają do przestępczego życia niż ci, u których nie stwierdzono takich zaburzeń.

U osób u których wykryto chorobę i które poddały się leczeniu, zdecydowanie mniejsza jest chęć powrotu do poprzedniego stylu życia.

Wcześniejsze badania wykazały, że ludzie z ADHD częściej popełniają przestępstwa niż ci, u których nie stwierdzono takich zaburzeń. Według naukowców, jest to związane z typowymi dla ADHD zaburzeniami, czyli problemami z koncentracją, nadpobudliwością i impulsywnością. Szacuje się, że nawet 40% ludzi, którzy znaleźli się w świecie przestępczym, to ludzie, którzy mogą mieć ADHD bądź podobne zaburzenia.

Badania opublikowane w magazynie „New England Journal of Medicine” potwierdziły, że przestępcy, którzy poddali się leczeniu, rzadziej popełniali kolejne przestępstwa. Doktor Seena Fazel z Uniwersytetu w Oxfordzie, jedna z autorek badań, zaznaczyła, że leczenie pozwala przede wszystkim na zmniejszenie impulsywnych zachowań i wyborów, a tym samym na podejmowanie bardziej racjonalnych decyzji.

Autorzy publikacji naukowej zwracają uwagę, iż badania nad relacjami między przestępczością a ADHD, mogą okazać się niezwykle ważne w badaniach nad zachowaniami przestępczymi.

Źródło: Discovery News